Rekry

Rengasasentajia kevätsesonkiin 2020

Renkaanvaihtosesonki tulee joka syksy ja yhtä varmasti me tarvitsemme reippaita apukäsiä sesonkiin!

Etsimme rengasasentajia Rovaniemen, Sodankylän, Pellon, Kemin, Tornion, Oulun ja Kuopion toimipisteisiin.

Tarjoamme sinulle

  • mahdollisuuden tehdä 2-6 viikkoa pitkää päivää kilpailukykyisellä palkalla
  • mukavan ja nuorekkaan työporukan
  • Uudet nykyaikaiset toimitilat takaavat viihtyisän työympäristön
  • Mahdollisuus myös pitempään työjaksoon (kevät sesonki – syys sesonki)

Odotamme sinulta

  • Tiimipelaamista
  • Et pelkää pitkää päivää ja fyysistä työtä
  • Pidät sovituista asioista kiinni
  • Saavut ajallaan töihin ja huomioit että sesonkityössä työpäivä venyy monesti aamuvarhaisesta iltamyöhään
  • Aikaisempi tuntemus renkaista katsotaan eduksi, mutta ei ole pakollinen, koska tarjoamme hyvän perehdytyksen tehtävään.

Keitä me olemme

Lapin Kumi Oy on Suomen suurin yksityisomistuksessa oleva rengasliike ja meitä kumilaisia on jo yli 100 vakituista, sekä sesonkiaikana määrä nousee yli 170 henkilöön.

Palvelemme asiakkaita yhdeksällä eri paikkakunnalla, aina Lapista Lahteen, ja toimitilamme ovat huippuluokkaa, sillä olemme nykyaikaistaneet viimevuosina toimitilamme Rovaniemellä, Kemissä, Oulussa, Kuopiossa, Jyväskylässä ja Torniossa. Hyvillä vehkeillä sesongin työnteko on yhtä juhlaa!

Tervetuloa mukaan meidän tiimiin!

Lähetä hakemus paikkakuntasi yhteyshenkilölle

Rovaniemi: Juha Vierimaa | juha.vierimaa@lapinkumi.fi | 040 1225512

Sodankylä: Vesa Mäkelä | vesa.makela@lapinkumi.fi | 0400132110

Tornio: Juha-Pekka Koskinen | juha-pekka.koskinen@lapinkumi.fi | 0400166205

Pello: Janne Pasma | pello@lapinkumi.fi | 0401225544

Kemi: Tapio Saksi | tapio.saksi@lapinkumi.fi | 0401225552

Oulu: Sakari Tilus | sakari.tilus@pointsoulu.fi | 0401225568

Kuopio: Jussi Toppinen | jussi.toppinen@pointskuopio.fi | 0401225587

Jyväskylä: Jarno Äijänen | jarno.aijanen@pointsjyvaskyla.fi | 0401225575

Lapin Kumi Oy