Rengastoppi Lahti

Renkaat, renkaanvaihto, rengasliike Lahti

Aukioloajat

Ma-Pe: 08:00 - 17:00


Palvelut

Henkilökunta

Tino Kaarre

+358 40 122 5590
tino.kaarre@lapinkumi.fi


Henkilöautojen renkaat
Pakettiautojen renkaat
Erikoisvanteet

Marco Kaarre

+358 40 122 5591
marco.kaarre@lapinkumi.fi


Henkilöautojen renkaat
Pakettiautojen renkaat
Erikoisvanteet

Juuso Kankola

+358 40 122 5592
juuso.kankola@lapinkumi.fi


Henkilöautojen renkaat
Pakettiautojen renkaat
Erikoisvanteet

Niko Purtilo

+358 40 122 5593
niko.purtilo@lapinkumi.fi


Henkilöautojen renkaat
Pakettiautojen renkaat
Erikoisvanteet

Jani Heinonen

+358 40 122 5594
jani.heinonen@lapinkumi.fi


Henkilöautojen renkaat
Pakettiautojen renkaat
Erikoisvanteet

Tom Hellqvist

+358 40 122 5595
tom.hellqvist@lapinkumi.fi


Kuorma-autojen renkaat

Jukka Huovila

+358 40 122 5596
jukka.huovila@lapinkumi.fi


Kuorma-autojen renkaat
Maatalousrenkaat

Timo Miinalainen

+358 40 122 5597
timo.miinalainen@lapinkumi.fi


Kuorma-autojen renkaat

24h Rengaspalvelu

+358 203 20050

Lapin Kumi Oy

Kuinka voimme auttaa?

Lapin Kumi - Point S - Palveleva Rengastalo - Footer

COVID-19 toimenpiteet Lapin Kumi Oy:ssä​

Korona viruksen takia joudumme hieman muuttamaan totuttuja toimintatapoja renkaanvaihto sesongissa.

Pyydämme varaamaan vaihtoajan sähköisesti tai soittamalla. Voit ostaa renkaat ja vanteet myös verkkokaupastamme. Myymälöissä tehtyihin ostoksiin on mahdollista käyttää Point-S rahoitustiliä joka tarjoaa 12 kk korottomaan ja kuluttomaan maksuajan.

Myymälämme puhdistetaan ja desinfioidaan useita kertaa päivässä ja myös asiakkailla on mahdollisuus käsien pesuun ja desinfiontiin.

Voit myös maksaa renkaanvaihdon nettikauppamme kautta ja hoitaa asioinnin ilman henkilökontaktia. Huippusesongissa tulemme rajoittamaan asiakkaiden määrää myymälöissämme ja sen vuoksi pyydämmekin tulemaan vain yksi asiakas / ajoneuvo.  Jos kuulut riskiryhmään niin soita meille niin teemme tarvittaessa erityisjärjestelyjä: